Informácie o nás

Spoločnosť Agrostroj a.s. Michalovce vznikla v roku 1999. Od jej vzniku sa spoločnosť zaoberá vývojom a výrobou automobilových nadstavieb na podvozky a prívesy rôznych značiek kategórie N1, N2, N3, O1, O2, O3. Súčasťou firmy je kompletne vybavená strojárenská dielňa s CNC ohraňovacím lisom, excentrickými lismi, nožnicami, zváračkami, a paliacim plazmovým zariadením. Vyrábané nadstavby sú schválené MDPaT SR.

Vyrábame tu nadstavby valníkové, skriňové, sklápače, pojazdné dielne, pekárenské, prepravníky osôb. Skriňové nadstavby vyrábame tak izolované, ako aj neizolované. Tradícia kovovýroby pokračuje v nadstavbárskej činnosti a nielen v nej. Realizujeme aj množstvo objednávok v oblasti kovovýroby, na ktorú má moderné technologické vybavenie. Špecifikom firmy AGROSTROJ je výroba celostenných izolovaných panelov, ktoré vyrábame novou technológiou v anglickom vákuovom lise. Izolácia je polyuretánová. Je len málo firiem na Slovensku, ktoré si vyrábajú izolované panely. Väčšinou sú panely dodávané zo zahraničia prostredníctvom dílerov na Slovensku. Tu je výrazná výhoda našej firmy, ktorá si vyrába izolované panely presne na mieru konkrétnej realizácie nadstavby. Vďaka vlastnej výrobe izolovaných panelov dokážeme vyrábať široký sortiment skriňových nadstavieb. Nadstavby realizujeme na všetky typy vozidiel dovážaných na slovenský trh (AVIA, DAF, IVECO, Mercedes-Benz, Renault Trucks, Mitsubishi, Volkswagen, atď.).

Medzi kvalitné produkty firmy Agrostroj patria sklápače, ktoré vyrábame z oceľových profilov a konštrukcií, výmenné kontajnery aj s nosičmi kontajnerov. Práve vďaka kovospracujúcej tradícii patria sklápače k vyhľadávaným produktom zo strany klientov. Rozhodujúcim trendom vo výrobe nadstavieb je zvyšovanie kvality, predlžovanie ich životnosti a zvyšovanie odolnosti antikoróznej a povrchovej úpravy. Rošty nadstavieb sú pieskované a potom striekané zinkovou farbou. Valníkové nadstavby sa vyrábajú s eloxovanými hliníkovými bočnicami. Hliníkové bočnice majú vlastné uzatvárania, ktoré zapadajú do sklopných stĺpikov KINEGRIP. Skriňové nadstavby sú s izoláciou alebo bez izolácie – nadstavby na všeobecné použitie. Izolované sú vyrábané z celostenových polyuretánových panelov o rôznych hrúbkach steny v prevedení FNA a FRC. Podlahy v nadstavbách sú z protišmykovej preglejky alebo liate MAROTHAN.

Súčasťou nadstavbárskej práce je aj oprava a servis nadstavieb i rôznych prídavných zariadení montovaných k nadstavbám.

Firma AGROSTROJ sa zaoberá aj predajom a servisom úžitkových automobilov a chladiacich zariadení THERMO KING.

Spoločnosť sa zaoberá aj klimatizačnými jednotkami pre byty, kancelárie, rokovacie miestnosti, haly atď., čo vyplýva z koncesionárstva značky THERMO KING. K nadstavbám na požiadanie montujú zdvižné čelá HUBFIX, hydraulické ruky FASSI ako aj ďalšie doplnky podľa požiadaviek klientov. Súčasťou prípravy výroby je poradenská a projektová činnosť.